O nás

Technologie výroby a realizace

Od prvního zadání k vlastní realizaci střešní konstrukce je dlouhá cesta. Díky našim zkušenostem, vysoké odbornosti a kvalitnímu výrobnímu zázemí se snažíme o co nejkvalitnější výsledek. Celý proces začíná pečlivou projektovou přípravou a končí předáním dobře padnoucí střechy nebo střešní konstrukce. Velký důraz klademe na výběr použitých materiálů, kvalitu výroby a dodržování všech technologických postupů, a to jak při výrobě střechy, tak při její montáži.

Spočítejte si cenu Vaší střechy

Od přípravy k montáži

Projektová příprava DMK střechy

1. Projektová příprava

Probíhá pomocí specializovaného softwaru TRUSS4 od společnosti Fine spol. s r.o. Vytvoření 3D modelu střechy a 2D modelu jednotlivých vazníků vede nejen ke statickému posouzení a dimenzování přířezů a spon, ale zároveň k vytvoření podkladů pro vlastní výrobu.

2. Výroba

Celý proces probíhá v naší výrobní hale, která je vybavena moderní technologií pro výrobu příhradových vazníků. Ta zabezpečuje přesnost, kvalitu, vysoký stupeň prefabrikace a efektivitu výroby.

Mezi nejdůležitější vybavení haly pro výrobu patří poloautomatická úhlová pila STROMAB CT 600, která je kompatibilní se softwarem TRUSS4. Pro zalisování spojů používáme hydraulický lis BV LJ50 o lisovacím tlaku 500 kN. Praktický C-lis je zavěšen na pojízdném portálu a zvládne obsloužit celou výrobní plochu. Můžeme tak vyrábět vazníky o celkové délce až 18 m, větší vazníky je nutné vyrobit jako dělené a spojit je na staveništi. Každý spoj vazníku je podložen speciálním stolkem, který je fixovaný k podkladu, a umožňuje v jednom kroku zalisovat styčníkové spony z obou stran vazníku.

 

Výroba střechy a dřevěných vazníků - DMK střechy
Použité materiály na výrobu střechy

3. Použité materiály

Řezivo

  • certifikované smrkové řezivo pevnostní třídy C24 o maximální vlhkosti 22 %
  • rozměry průřezů: šířka: 50, 60 a 80 mm, výška: 80–240 mm
  • řezivo impregnované máčením v ochranném prostředku Bochemit QB Profi (10% roztok)
Styčníkové desky - žárově zinkovaný ocelový plech o tloušťce 1,5 a 2,0 mm s prolisovanými trny

Styčníkové desky

  • žárově zinkovaný ocelový plech o tloušťce 1,5 a 2,0 mm s prolisovanými trny
  • rozměry a tloušťka desek jsou voleny dle statického výpočtu vazníku
  • výrobce: BOVA Březnice

4. Montáž

Vazníky na stavbu dopravujeme kamionem s valníkovým návěsem. Z výrobků jsou vždy spáskovány tuhé celky, aby nedošlo k jejich poškození při přepravě. Samotnou montáž provádí zkušená montážní skupina za pomocí jeřábové techniky. Na zdárný průběh montáže a dodržení projektové dokumentace dohlíží stavbyvedoucí, který je v úzkém kontaktu se zákazníkem a má tak realizaci plně pod kontrolou.

Výroba střechy a dřevěných vazníků - DMK střechy

Před výrobou a montáží provádíme zaměření stavby, čímž zajistíme, že vyrobená střecha perfektně sedne na danou stavbu, i když se investor odchýlí od projektové dokumentace.

střech na klíč

Vazníkových konstrukcí

zastřešených hal

důležité detaily

Spočítejte si cenu střechy.

něco málo o nás

Společnost DMK system s.r.o. působí na českém trhu již od roku 2008, kdy jste se s námi a s výsledky naší práce mohli setkat pod názvem firmy VAZNÍKY D.N.K. nebo DNK system s.r.o. Původní názvy společnosti jsme opustili ze dvou důvodů – kvůli rostoucímu objemu výroby a pro zásadní rozšíření vyráběného sortimentu. Dnes zákazníkům pod hlavičkou společnosti DMK system poskytujeme veškeré komponenty pro kompletní dodávku hrubé stavby dřevostavby. Zkratka DMK znamená Dřevěné Montované Konstrukce a do posledního detailu promyšlené řešení pro kvalitní dřevostavbu. Našim zkušenostem můžete důvěřovat!

Na co vše se zaměřujeme?

Hlavním výrobním programem ryze české firmy DMK system s.r.o. je navrhování, výroba, dodávka a montáž dřevěných nosných konstrukcí – tedy celostěnových panelů dřevostaveb a příhradových vazníků s kovovými deskami s prolisovanými trny. V oboru projektování a provádění vazníkových krovů máme rozsáhlé zkušenosti. Naše lisované vazníky mají oproti zastaralé technologii sbíjených vazníků několikanásobně vyšší únosnost, a proto jsou velmi vhodné pro moderní výstavbu.

Výroba

Výroba uceleného systému probíhá v moderní výrobní hale na okraji třebíčské průmyslové zóny. Disponujeme specializovanou linkou na výrobu celostěnových panelů a příhradových vazníků. Při výrobě dbáme na kvalitu zpracování, dodržování předepsaných postupů výroby a požadavků certifikace. Sledujeme nejnovější trendy v dřevařském oboru a DMK system pro vás neustále inovujeme.

Spočítejte si cenu Vaší střechy.