Atypická valbová střecha rekreačního domu v Jihlavě

okres Jihlava

Atypické vazníky pro valbovou střechu rekreačního domu v Jihlavě

Vymyslet střešní konstrukci pro domy se členitým půdorysem nebývá jednoduchý úkol. Pokud ještě připočteme požadavky na úložný půdní prostor a přitížení solárními panely, může jít o opravdovou výzvu. Jakmile je ale již při projektování spodní stavby myšleno na to, že na dům přijde střecha (a to nebývá pravidlem), najednou je vše snazší.

Atypicky lomená valbová střecha vyžaduje použití zdvojených nosných vazníků v místě zlomu. Do nich jsou zavěšeny ostatní výplňové vazníky tak aby snesly požadované zatížení a aby bylo možné nabít kontralatě. V části přímé střechy je pomocí hambalkové konstrukce prostých sedlových vazníků dosaženo vcelku efektního úložného prostoru. Na daný rozpon tento způsob konstrukce vazníků funguje poměrně dobře, složitější je vytvořit ji pro větší vazníky. Rozpon nám dovoluje udělat také další ústupky, jako je třeba nahrazení některých lisovaných ztužidel ondřejskými kříži. Jde ale spíše o výjimku.

Když se na montážní partu lze spolehnout, protože si poradí s kdejakým zádrhelem, a takto složité dílo se vydaří, je pak radost jak na straně dodavatele, tak na straně objednavatele. Rekreační jednopodlažní domek umístěn poblíž chatové oblasti je obklopen rybníčky a zelení. Nevšední vzhled mu dodává na atraktivnosti a tak doufáme, že majitele v něm čekají pouze chvíle pohody.

Spočítejte si cenu střechy a vazníků.