Vazníky

Dřevěné příhradové vazníky

Dřevěné příhradové vazníky nacházejí široké uplatnění v celém stavebním průmyslu. Nejčastěji jsou používány na střechy rodinných a bytových domů, halových objektů a supermarketů. Běžně se s nimi setkáváme také při realizaci bednění mostů, dřevěných stropů, altánů nebo dokonce celých domů.

Kvalitní příhradové vazníky jsou dobrým řešením i pro vaši stavbu – mají totiž mnoho výhod. Mezi hlavní patří možnost překlenout velké rozpětí bez podepření, ekonomická efektivita a architektonická variabilita.

Mám zájem o kvalitní vazníky.

Dřevěné příhradové vazníky s kovovými deskami s prolisovanými trny se navrhují až na rozpětí 30 m bez mezilehlé podpory. Zároveň vazníky nabízejí velkou svobodu při návrhu budoucí podoby stavby – kromě tradičních sedlových a pultových vazníků vyrábíme i vazníky nůžkové, lomené a s obytným podkrovím. Příhradový vazník je díky vysokému využití materiálu i značné únosnosti lisovaných spojů ideálním kompromisem mezi ekonomicky a staticky vhodným řešením.

Vazníky se skládají z těchto dřevěných prvků: horní pas, dolní pas, diagonála, svislice.

Podívejte se ve videu, jak kvalitní vazníky vyrábíme.

Tradiční Výroba z Vysočiny již od roku 2008

Stavíme i celé domy a díky tomu řešíme všechny návaznosti. Máme projekční zázemí a důkladnou přípravou minimalizujeme improvizaci na stavbě. Propracovaná dokumentace a autorizovaná statika je součástí každé dodávky.

Dáváme si záležet na prostorovém ztužení, důkladném zavětrování a spolehlivém kotvení. Jinými slovy děláme konstrukce tak, aby byly pevné jako skála. Je to základ bezpečnosti a dlouhé životnosti celé střechy.

Moderní vazníková konstrukce je základním stavebním prvkem celé střechy a správný výběr dodavatele je pojistkou, že v budoucnu nebude potřeba řešit problémy nejen se střechou, ale také se zavěšenými sádrokartony.

S naším servisem získáte opravdovou pečlivost, spolehlivost a odbornost.

Podívejte se na naše reference.

Mám zájem o kvalitní vazníky.

Výhody DŘEVĚNÝCH PŘÍHRADOVÝCH VAZNÍKŮ

Vazníky jsou ideálním řešením pro nejrůznější typy staveb. Střešní konstrukce z příhradových vazníků vám zajistí kvalitní a bezpečnou střechu nad hlavou, která vám bude dobře sloužit po několik generací. Příhradové vazníky mají celou řadu předností, které stojí za to prozkoumat podrobněji.

Vysoká variabilita tvarů a rozměrů

Sedlové, pultové, valbové i atypické střechy lze elegantně řešit pomocí dřevěných příhradových vazníků. Kouzlo spočívá především v důkladné projekční přípravě, díky které nic neřešíme „na koleně“.

Menší nároky na rozsah nosných stěn oproti krovu

Použití vazníků umožňuje u jednodušších staveb naprosto volnou vnitřní dispozici. I složitější půdorysy lze elegantně řešit s naprostým minimem nosných stěn. Naše vazníky vždy navrhujeme tak, aby bylo dosaženo optimálního statického využití.

Statický posudek

Pro každou střešní konstrukci je zpracován podrobný statický výpočet, který vám zaručí vysokou kvalitu návrhu. Tento statický posudek je nedílnou součástí dodávky každé střechy, kterou vyrobíme, a to bez jakéhokoli příplatku.

Prefabrikace ve výrobní hale

Díky precizně nastaveným výrobním procesům, profesionálním pracovníkům a moderní a čisté výrobní hale udržujeme vysokou technologickou kázeň při výrobě příhradových vazníků.

Certifikovaná výroba

Výroba a montáž našich vazníků spadá pod přísnou kontrolu Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského v Praze (VVÚD). Dodržujeme pravidla certifikace a věříme, že zákazník to ocení.

Rychlá výroba a montáž

Dodací lhůty našich konstrukcí jsou relativně krátké i při aktuálním stavebním „boomu“.

Ekonomicky úsporná konstrukce

Nižší spotřeba materiálu oproti vázaným krovům, menší nároky na podpůrné stěny a jednodušší řešení skladby stropů vede u drtivé většiny střech k úspoře nákladů celé stavby.

Reference

Mám zájem o kvalitní vazníky.